Panele wentylacyjne z filtrem przeciwpyłowym dla EMC

Ekranujące panele wentylacyjne z panelem przeciwpyłowym łączą w sobie zalety tłumiącego plastra miodu z właściwościami filtra przeciwpyłowego. Plaster miodu wykony jest z foli aluminiowej, która powstaje na podczas procesu rozciągania aluminiowych bloków. W przypadku, gdy panele będą narażone na surowe warunki klimatyczne, mogą zostać wykonane we wersji niklowanej.

Panele wentylacyjne z filtrem przeciwpyłowym dla EMC

z falistą siatą aluminiową (typ vf)

Panele wentylacyjne EMC przeciwpyłowe typu VF oferują korzyści płynące z zastosowania tłumiącego panelu wentylacyjnego o właściwościach filtra przeciwpyłowego w jednej obudowie, co pozwala zaoszczędzić miejsce w porównaniu z panelami typu VB z wyjmowanymi filtrami przeciwpyłowymi.

Standardowe modele ramek zawierają potrójną warstwę tkanej i falistej siatki aluminiowej. Każda warstwa ma nieco inny stopień pofałdowania, dzięki czemu zapewnia oddzielenie i zwiększony potencjał przepływu powietrza. Aby mógł on spełniać swoją podwójną funkcję, aluminiowy materiał filtra przeciwpyłowego jest stosunkowo gęsty, a więc wymaga wspomaganego przepływu powietrza do prawidłowego działania. W urządzenie wbudowana jest płyta która chroni filtr przed uszkodzeniem.

Aluminiowe siatkowe filtry przeciwpyłowe są montowane w taki sam sposób, jak standardowe panele wentylacyjne z plastrami miodu i są stosowane w środowiskach przemysłowych lub wojskowych, gdzie wymagany jest filtr przeciwpyłowy z wyższym tłumieniem, a gdzie lżejszy poliuretan, stosowany w osłoniętych EMI otworach wentylacyjnych z wyjmowanymi filtrami przeciwpyłowymi, nie jest odpowiedni. Nie są one przeznaczone do czystej konwekcji i wymagają napędzanego przepływu powietrza. Mogą być czyszczone rozpuszczalnikiem po ich usunięciu, ale szczególną uwagę należy zwrócić na wymianę uszczelek, na które może mieć wpływ ustawienie sprężania lub zanieczyszczenie węglowodorami/rozpuszczalnikiem.

z montowanym filtrem przeciwpyłowym (typ vb)

Panele wentylacyjne przeciwpyłowe typu VB wykonane za pomocą połączenia panela wentylacyjnego EMC wraz z panelem poliuretanowym filtrem przeciwpyłowym.

Filtr przeciwpyłowy może być montowany po obu stronach panelu wentylacyjnego typu plaster miodu i należy zwrócić uwagę na to, aby w razie potrzeby zapewnić jego przewodność.
Wentylatory o strukturze plastra miodu i membranowe panele filtrów przeciwpyłowych z poliuretanu są zazwyczaj stosowane wewnątrz szaf i obudów urządzeń elektronicznych, w szczególności tam, gdzie prawdopodobne jest przedostawanie się pyłu lub ciał obcych, ale nie ma potrzeby stosowania tkanych siatek aluminiowych. W zastosowaniach, w których tłumiony otwór wentylacyjny jest mocowany bezpośrednio do obudowy, filtry przeciwpyłowe montowane na zewnątrz urządzenia nie wymagają uszczelki z ekranem elektromagnetycznym.

Szczegóły produktu znajdą Państwo w zakładce Przeciwpyłowe ekranowane panele wentylacyjne EMC

Zobacz również

Odlewane ekranowane okna EMC
29.07.2022
Odlewane ekranowane okna EMC
Odlewane szyby EMC produkowane są poprzez zatopienie ekranującej siateczki w termoplastycznym tworzywie sztucznym. Proces ten ma dużo zalet, m.in. minimalna grubość, możliwość barwienia oraz wytrzymałość fizyczna. Ukończona szyba wymaga odpowiedniego z...
GAPTEC Electronic GmbH partnerem Arizo
02.01.2023
GAPTEC Electronic GmbH partnerem Arizo
Z początkiem roku 2023 nasze grono partnerów poszerzyło się o kolejnego, globalnego producenta dostarczającego na rynek krajowy swoje przetwornice. Dzięki tej współpracy firma ARIZO może zaproponować swoim dotychczasowym, jak i nowym klie...
Moduły Peltiera - nowość w ofercie ARIZO
10.04.2019
Moduły Peltiera - nowość w ofercie ARIZO
Kolejnym zagadnieniem jest technologia Peltiera, która ma swój własny rynek i jest nie tylko alternatywą dla klimatyzatorów, Vortexu czy pasywnego chłodzenia. W wielu przypadkach, technologia Peltiera jest najlepszym, czasami jedyn...