przede wszystkim emc

Coraz częściej pojęcie kompatybilności elektromagnetycznej przebija się do powszechnej świadomości osób działających w różnych branżach powiązanych z elektroniką czy elektrotechniką. Niegdyś EMC kojarzone głównie z surowym standardami branży wojskowej, dziś nie sposób znaleźć branże, w której produkty i rozwiązanie z tej kategorii nie mają zastosowania.

bardzo krótko o emc

EMC (elektromagnetic compatibility) jest to zdolność aparatu, urządzenia lub systemu do poprawnego działania w określonym środowisku elekromagnetycznym, a równocześnie bez generowania zakłóceń elektromagnetycznych przekraczających odporność jakikolwiek urządzeń, które znajdowałyby się w tym środowisku. Nadrzędnym celem EMC jest zgodne współistnienie urządzenia, systemu lub instalacji z otaczającym go środowiskiem. Urządzenie, system lub instalacja powinny być tak skonstruowane, aby ich elementy składowe nie zakłócały się nawzajem, co jest warunkiem prawidłowego ich funkcjonowania.

bardzo krótko o emc

a co z temperaturą?

Jednym z wielu zagadnień związanych z zarządzaniem temperaturą są materiały termoprzewodzące (TIM). TIM to nic innego jak dowolny materiał, który jest wkładany pomiędzy dwa elementy w celu wzmocnienia termicznej współpracy pomiędzy nimi. Powszechnym zastosowaniem jest rozpraszanie ciepła, w którym element TIM jest umieszczany pomiędzy urządzeniem wytwarzającym ciepło (np. układem scalonym) a urządzeniem rozpraszającym ciepło (np. radiatorem).

Kolejnym zagadnieniem jest technologia Peltiera, która ma swój własny rynek i jest nie tylko alternatywą dla klimatyzatorów, Vortexu czy pasywnego chłodzenia. W wielu przypadkach, technologia Peltiera jest najlepszym, czasami jedynym rozwiązaniem. Ale niektórzy inżynierowie postrzegają ją jako nieefektywną i kosztowną technologię z lat 80-tych, stworzoną dla ludzi, którzy budują urządzenia "zrób to sam". 

co jest wartością dodaną?

Oferujemy Państwu nie tylko dostawę produktów z naszego portfolio. Rozwiązania, które oferujemy, zwłaszcza z zakresu ochrony EMC oraz zarządzaniem temperaturą nie zawsze są oczywiste. Często wymagają indywidualnego podejścia do konkretnego zagadnienia czy problemu aby dobrać właściwy produkt. Otwarta i szczegółowa współpraca z naszymi klientami to dla nas codzienność. Nasze długoletnie doświadczenie i nabyta wiedza pozwala nam sprostać nawet największym wyzwaniom jakie niosą za sobą produkty z naszego portfolio. 

co jest wartością dodaną?

nareszcie fakty

Firma ARIZO sp. z o.o. powstała w 2015 roku. Naszą główną działalnością jest dostawa komponentów oraz wsparcie techniczne z trzech głównych kategorii: kompatybilność elektromagnetyczna, zarządzanie temperaturą oraz ochrona kabli i przewodów. Jesteśmy firmą rodzinną, która rok za rokiem poszerza swoje szeregi o nowych pracowników (w 2020 r. liczy 5 osób). Stale rozszerzamy swoją ofertę, niemniej tematyka szczelności EMC pozostaje niezmiennie naszą największą zaletą a zarazem pasją. Firma mieści się w malowniczej Kobylance na południu Polski.

galeria "zwykła"

Zapraszamy Państwa do obejrzenia poniższej galerii jednych z wielu produktów, które zostały dostarczone przez nas do naszych klientów. Jest to galeria o nazwie "zwykła" dlatego, że zdjęcia te nie zostały wykonane przez profesjonalnych fotografów w studio fotograficznym i nie zostały poddane żadnemu uszlachetnieniu graficznemu. Są to zdjęcia wykonane przez nas, jako dokumentacja uzupełniająca sprawozdania jakościowe, stąd w bardzo realny sposób pokazują produkt.