Kleje elektroprzewodzące do ochrony EMC

Silikonowe kleje przewodzące to jednoskładnikowe kleje przewodzące prąd elektryczny, składające się z pasty silikonowej wypełnionej cząstkami przewodzącymi prąd elektryczny. Jest to wulkanizujący się w temperaturze pokojowej (RTV) materiał klejący i uszczelniający, który utwardza się w obecności wilgoci atmosferycznej.

Ten klej jest specjalnie sformułowany z wysokiej jakości, nietoksycznego, niekorozyjnego materiału silikonowego, który utworzy utwardzoną powłokę w ciągu 60 minut po wystawieniu na działanie wilgoci atmosferycznej bez tworzenia korozyjnych produktów ubocznych.

Kleje elektroprzewodzące do ochrony EMC

Materiał ten pozostanie elastyczny i przewodzący i może być stosowany w środowiskach, w których temperatury wahają się od -50 stopni Celsjusza do 160 stopni Celsjusza bez degradacji właściwości fizycznych lub elektrycznych. Klej ma postać pasty, która może być stosowana do pionowych powierzchni bez zwisania. Może być stosowany ręcznie lub jako forma w miejscu aplikacji do mocowania okien ekranujących do ram lub ramek, klejenie przewodzących uszczelek elastomerowych, a także do zapewnienia EMI i ochrony środowiskowej jako uszczelniacz.

zastosowanie

 • Uszczelniacz/klej do zespołów elektronicznych odporny na wibracje i/lub wstrząsy
 • Uszczelnienie środowiskowe (IP68)
 • Kontrola ESD/uziemienie
 • Elektryczne łączenie materiałów o różnych współczynnikach rozszerzalności cieplnej, np. montaż okien ekranowanych
 • Ekranowanie EMI z uszczelnieniem środowiskowym (ip68)

dane techniczne

 • Gotowy do użycia pojedynczy komponent
 • Utwardzanie w temperaturze pokojowej
 • Podczas utwardzania nie powstają korozyjne produkty uboczne
 • Bezpieczny do stosowania z większością popularnych podłoży - nie matowieje i nie odbarwia się
 • Doskonała odporność na starzenie się
 • Szeroki zakres temperatur pracy - pozostaje elastyczny i przewodzący w skrajnych temperaturach
 • Stabilny - niski opór wiązania poprzez cykliczne zmiany temperatury
 • Bazuje o szereg przewodzących wypełniaczy, które spełniają wymagania elektryczne i środowiskowe większości zastosowań

przechowywanie

Zaleca się, gdy nie jest używany, aby materiał był przechowywany w chłodnym, ciemnym, suchym miejscu. Jeśli istnieje taka możliwość, idealna jest forma przechowywania w lodówce lub zamrażarce.

Jeśli materiał będzie przechowywany w odpowiednim miejscu i prawidłowo zamknięty, będzie nadawał się do użytku przez okres do 4 miesięcy.

Szczegóły produktu znajdą Państwo w zakładce Kleje EMC

Zobacz również

Ekranujące uszczelki EMI/RFI
04.11.2020
Uszczelki ekranujące EMC/RFI
Zakłócenia elektromagnetyczne EMI mają bardzo negatywne i niepożądane oddziaływanie na systemy elektroniczne oraz ich urządzenia. W przypadku kiedy mamy do czynienia z aplikacjami o charakterze krytycznym, które często występują w sektorz...
MTC partnerem ARIZO
12.12.2016
MTC partnerem ARIZO
MTC Micro Tech Components GmbH (mtc), ze swoją lokalizacją w Dillingen (Bawaria) jest wyspecjalizowanym producentem komponentów i materiałów do ekranowania elektromagnetycznego i odprowadzania ciepła. MTC zaopatruje klientów na cał...
TOTAL EMC Products partnerem ARIZO
10.05.2016
TOTAL EMC Products partnerem ARIZO
Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu, Total EMC Products specjalizuje się w dziedzinie oceny i rozwiązywania problemów EMC/RFI. Firma została założona przez Neila Harrisa, który z powodzeniem pełnił funkcje dyrektora generalnego i szefa...