Elektrycznie przewodzące elastomery

Przewodzące silikonowe uszczelki i materiały ekranujące EMI zostały pierwotnie opracowane dla aplikacji wymagających wysokiego stopnia szczelności EMC, głównie do zastosowań wojskowych. Jednak wprowadzenie mniej kosztownych wypełniaczy sprawiło, że są one obecnie dostępne też dla sektora komercyjnego. Stosuje się je tam, gdzie wymagane jest ekranowanie środowiskowe i ekranowanie elektromagnetyczne, ale ograniczenia przestrzenne lub rygorystyczna ochrona środowiska wymagają niewielkiego profilu przekroju poprzecznego, często umieszczonego w rowku lub kanale.

Elektrycznie przewodzące elastomery

Silikon przewodzący jest najlepiej stosowany tam, gdzie powierzchnie styku są gładkie i dobrze obrobione. Powinny być one montowane tak, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń dla materiału do ugięcia pod ciśnieniem i powinny być ściśnięte od 8 do 20% ich swobodnej wysokości dla sekcji pełnych i od 20 do 50% wysokości profili z otworem. Uformowane O-ringi, profile uszczelniające i arkusze mają swoje własne właściwości ściskania zgodnie z tym, jak są montowane i nie są zgodne z powyższymi wytycznymi.

Wytłaczane silikony przewodzące dostępne są w standardowej ofercie w postaci profili pełnych lub pustych okrągłych, kształcie litery "D", kanału "U", prostokątnych lub w kształcie litery "P". Wytłaczanie silikonów wypełnionych cząstkami przewodzącymi, zamocowanych w odpowiednio zwymiarowanym rowku lub kanale, zapewni najbardziej efektywne uszczelnienie i ekranowanie elektromagnetyczne.

Nie zaleca się mocowania tych uszczelek na miejscu za pomocą jakiegokolwiek kleju przewodzącego, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na uszczelnienie środowiskowe. W przypadku konieczności zastosowania profilu niestandardowego, uszczelka wykonywana jest zgodnie z rysunkiem technicznym klienta.

Jeżeli twoja aplikacja wymaga takiego uszczelnienia EMC ale nie masz pewności jaką uszczelkę zastosować, skontaktuj się z naszym działem technicznym.

Szczegóły produktu znajdują się w Uszczelki EMC z domieszką

Zobacz również

Elastomery z drucikami
28.05.2021
Elastomery z drucikami
Silikony z zatopionymi drucikami są prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym z materiałów uszczelniających elektromagnetycznie. Wszystkie warianty zapewniają dobrą ochronę środowiskową i są regularnie stosowane tam, gdzie potrzebna jest długa żyw...
Uszczelki pod złącza
31.07.2020
Uszczelki pod złącza
Uszczelki pod złącza są wykonywane z cienkich, wzmocnionych materiałów, takich jak silikony z przewodzącymi drobinkami bądź drucikami tak, aby siły ściskające nie zniekształcały uszczelek. Jednak do niektórych zastosowań materia...
TOTAL EMC Products partnerem ARIZO
10.05.2016
TOTAL EMC Products partnerem ARIZO
Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu, Total EMC Products specjalizuje się w dziedzinie oceny i rozwiązywania problemów EMC/RFI. Firma została założona przez Neila Harrisa, który z powodzeniem pełnił funkcje dyrektora generalnego i szefa...