Elastomery z drucikami

Silikony z zatopionymi drucikami są prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym z materiałów uszczelniających elektromagnetycznie. Wszystkie warianty zapewniają dobrą ochronę środowiskową i są regularnie stosowane tam, gdzie potrzebna jest długa żywotność oraz wysokiej jakości uszczelnienie. Ze względu na twardszą naturę materiału oraz na to, że wymaga on dużej siły zamykania poprzez sztywną pokrywę, która jest mocowana śrubami w regularnych odstępach, zasadniczo nie nadają się one do uszczelnień drzwi lub innych zastosowań, w których stosuje się regularne otwieranie i zamykanie. Możliwym wyjątkiem jest wariant z gąbki silikonowej.

Elastomery z drucikami

Silikony z zatopionymi drucikami są zazwyczaj dostarczane w formie uszczelek, pasków lub arkuszy z warstwą samoprzylepną, która utrzymuje uszczelkę w przypadku braku rowka lub kanału. Jeżeli dostępny jest rowek, forma uszczelki jest często połączonym pierścieniem "o" bez warstwy samoprzylepnej.

Ponieważ silikony z zatopionymi drucikami są szersze w stosunku do ich wysokości, podczas badania próbek należy najpierw określić ich grubość, ponieważ będzie to długość osadzonych drutów. Następnie, jeżeli wysokość musi być większa niż szerokość (tzn. musi pasować do rowka), nie ma wątpliwości co do rzeczywistych grubości.

Szczególną uwagę należy zwrócić na konstrukcję uszczelek, w celu upewnienia się, że osłony mocujące lub drzwi nie odkształcą się podczas ściskania. Często konieczne jest wbudowanie w uszczelki "ograniczników", aby zapobiec nadmiernemu ściskaniu. Materiał powinien być ściśnięty o około 15% swojej swobodnej wysokości. Prosimy o kontakt aby uzyskać poradę techniczną.

wire-free edge

Silikony z zatopionymi drucikami z pasem bez drucików może być wykonany gdzie przekrój materiału ma druty wzdłuż tylko jednej krawędzi, lub wzdłuż obu krawędzi bez drutów w środku. Zapewnia to szczelność środowiskową jak i elektromagnetyczną w jednym elemencie, ale zmniejsza siłę docisku potrzebną do zamocowania uszczelki.

Podwójne warianty materiałowe mogą również zapewnić zalety uszczelki fluorosilikonowej z ekonomicznością zwykłego silikonu. Osiąga się to poprzez przyklejenie bezdrutowej krawędzi fluorosilikonowej do standardowej blachy lub taśmy podczas procesu formowania. Uszczelki fabryczne posiadają bezdrutową, odporną na zanieczyszczenia krawędź zewnętrzną, odpowiednią do zastosowań, w których luźne druty mogą powodować problemy w przypadku, gdy uszczelki są narażone na działanie rozpuszczalników lub węglowodorów oraz są podatne na zmiękczenie i pęcznienie.

Jeżeli twoja aplikacja wymaga takiego uszczelnienia EMC ale nie masz pewności jaką uszczelkę zastosować, skontaktuj się z naszym działem technicznym.

Szczegóły produktu znajdą Państwo w zakładce Uszczelki EMC z drucikami

Zobacz również

Ochrona przed wilgocią dzięki powłoce parylenowej w elementach Peltiera
03.01.2022
Ochrona przed wilgocią dzięki powłoce parylenowej w elementach Peltiera
W celu uzyskania zwiększonej ochrony płytek drukowanych przed wpływami środowiska, stosowane powłoki lakiernicze na bazie żywic silikonowych lub epoksydowych są często niewystarczające lub okazują się problematyczne podczas stosowania. Alternatywą jest...
Uszczelki piankowe typu FOF w wersji halogenfree
25.01.2019
Przewodzące uszczelki piankowe w wersji halogenfree
Uszczelki piankowe z przewodzącą tkaniną w wersji bez halogenowej to przyjazne dla środowiska uszczelki EMC. Tkaniny halogen-free na uszczelki piankowe posiadają certyfikat UL94-V0.
EMC w przemyśle automotive
13.04.2020
EMC w przemyśle automotive
Wzrost zainteresowania rynku automotive produktami przeznaczonymi do ekranowania EMI spowodowany jest stosowaniem na tym rynku zaawansowanych technologii w układach elektronicznych, głównie w zakresie łączności oraz funkcji wspomagania jazdy. Sa...