Elastomery z drucikami

Silikony z zatopionymi drucikami są prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym z materiałów uszczelniających elektromagnetycznie. Wszystkie warianty zapewniają dobrą ochronę środowiskową i są regularnie stosowane tam, gdzie potrzebna jest długa żywotność oraz wysokiej jakości uszczelnienie. Ze względu na twardszą naturę materiału oraz na to, że wymaga on dużej siły zamykania poprzez sztywną pokrywę, która jest mocowana śrubami w regularnych odstępach, zasadniczo nie nadają się one do uszczelnień drzwi lub innych zastosowań, w których stosuje się regularne otwieranie i zamykanie. Możliwym wyjątkiem jest wariant z gąbki silikonowej.

Elastomery z drucikami

Silikony z zatopionymi drucikami są zazwyczaj dostarczane w formie uszczelek, pasków lub arkuszy z warstwą samoprzylepną, która utrzymuje uszczelkę w przypadku braku rowka lub kanału. Jeżeli dostępny jest rowek, forma uszczelki jest często połączonym pierścieniem "o" bez warstwy samoprzylepnej.

Ponieważ silikony z zatopionymi drucikami są szersze w stosunku do ich wysokości, podczas badania próbek należy najpierw określić ich grubość, ponieważ będzie to długość osadzonych drutów. Następnie, jeżeli wysokość musi być większa niż szerokość (tzn. musi pasować do rowka), nie ma wątpliwości co do rzeczywistych grubości.

Szczególną uwagę należy zwrócić na konstrukcję uszczelek, w celu upewnienia się, że osłony mocujące lub drzwi nie odkształcą się podczas ściskania. Często konieczne jest wbudowanie w uszczelki "ograniczników", aby zapobiec nadmiernemu ściskaniu. Materiał powinien być ściśnięty o około 15% swojej swobodnej wysokości. Prosimy o kontakt aby uzyskać poradę techniczną.

wire-free edge

Silikony z zatopionymi drucikami z pasem bez drucików może być wykonany gdzie przekrój materiału ma druty wzdłuż tylko jednej krawędzi, lub wzdłuż obu krawędzi bez drutów w środku. Zapewnia to szczelność środowiskową jak i elektromagnetyczną w jednym elemencie, ale zmniejsza siłę docisku potrzebną do zamocowania uszczelki.

Podwójne warianty materiałowe mogą również zapewnić zalety uszczelki fluorosilikonowej z ekonomicznością zwykłego silikonu. Osiąga się to poprzez przyklejenie bezdrutowej krawędzi fluorosilikonowej do standardowej blachy lub taśmy podczas procesu formowania. Uszczelki fabryczne posiadają bezdrutową, odporną na zanieczyszczenia krawędź zewnętrzną, odpowiednią do zastosowań, w których luźne druty mogą powodować problemy w przypadku, gdy uszczelki są narażone na działanie rozpuszczalników lub węglowodorów oraz są podatne na zmiękczenie i pęcznienie.

Jeżeli twoja aplikacja wymaga takiego uszczelnienia EMC ale nie masz pewności jaką uszczelkę zastosować, skontaktuj się z naszym działem technicznym.

Szczegóły produktu znajdą Państwo w zakładce Uszczelki EMC z drucikami

Zobacz również

Wysokowydajna przetwornica DC/DC 400QBW_2.25
31.07.2023
Wysokowydajna przetwornica DC/DC 400QBW_2.25
Pragniemy przedstawić Wam dzisiaj najnowszy produkt firmy GAPTEC Electronic, którym jest wysokowydajna przetwornica DC/DC o mocy 400W z pojedyńczym wyjściem. Ten najnowocześniejszy konwerter został stworzony aby sprostać największym wymaganiom r...
TOTAL EMC Products partnerem ARIZO
10.05.2016
TOTAL EMC Products partnerem ARIZO
Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu, Total EMC Products specjalizuje się w dziedzinie oceny i rozwiązywania problemów EMC/RFI. Firma została założona przez Neila Harrisa, który z powodzeniem pełnił funkcje dyrektora generalnego i szefa...
Techflex partnerem ARIZO
21.06.2017
Techflex partnerem ARIZO
Techflex jest uznanym na całym świecie specjalistą w dziedzinie inżynierii i produkcji najbardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie oplotów oraz produktów do zarządzania i ochrony kabli i przewodów. Od 1963 roku Techflex zajmuje...