Ekranujące elastomery z siatkami

Uszczelnienia przewodzące tego typu są cienkim materiałem, który stosuję się w złączach i falowodach, zwłaszcza tam gdzie wymagana jest uszczelka ciśnieniowa oraz ochrona elektromagnetyczna. W tej serii uszczelek znajdują się dwa typy: Aluweave and Monex. Aluweave to siatka aluminiowa zatopiona w elastomerze (silikon bądź fluorosilikon) bądź w kauczuku neoprenowym. Monex natomiast to folia z monelu zatopiona w silikonie. Obydwie typy uszczelek charakteryzują się nieco innymi właściwości, o czym piszemy poniżej. 

 

Ekranujące elastomery z siatkami

aluweave

Aluweave jest uniwersalnym, wysoce przewodzącym materiałem uszczelniającym, produkowanym przez zatopienie tkanej siatki aluminiowej w silikonie, fluorosilikonie lub kauczuku neoprenowym. Jest on szczególnie przydatny tam, gdzie grubsze uszczelki ekranowane są nieodpowiednie. Nierówności powierzchniowe nie powinny przekraczać 0,05 mm. Materiał ten jest zazwyczaj dostarczany jako wycięte uszczelki według specyficznych wymagań klienta, ale może być również dostarczany w arkuszach.

Aluweave jest używany do uszczelek złączy EMI oraz innych "cienkich" zastosowań uszczelek elektromagnetycznych. Jeśli aluminium nie jest odpowiedni ze względu na kompatybilność galwaniczną lub skuteczność ekranowania, bardziej odpowiedni będzie Monex na bazie materiału monel.

Uszczelki Aluweave zapewniają szczelność elektromagnetyczną podczas gdy wypełniacz gumowy zapewnia doskonałe uszczelnienie środowiskowe. Aluweave, tak jak prawie wszystkie inne przewodzące materiały uszczelniające, nie powinny być mocowane za pomocą kleju przewodzącego lub taśmy.

monex

Monex to folia wykonana z materiału Monel zatopoiona w silikonie. Powierzchnia folii zapewnia doskonałą przewodność elektryczną w połączeniu z dobrą odpornością na korozję. Monex jest również cienkim medium uszczelniającym, podobnym do Aluweave tkanej siatki aluminiowej, i szczególnie nadaje się do uszczelnień złączy lub falowodów, gdzie wymagana jest uszczelka ciśnieniowa i osłona elektromagnetyczna. Materiał ten nie może być skutecznie łączony, więc uszczelki powinny być cięte w jednym kawałku, jeśli to możliwe. Dostępne są grubości 0,5 mm i 0,75 mm i mogą być dostarczane w formie arkuszy.

Aby zachować wytrzymałość rozszerzonej folii Monel, zalecamy pozostawienie w dowolnym miejscu wokół krawędzi uszczelki Monex minimum 3 mm szerokości krawędzi. Sugerujemy również, aby uszczelki o skomplikowanym obrysie były fabrycznie docinane.

Podobnie jak w przypadku Aluweave, MO\onex jest używany do produkcji uszczelek łączeniowych i innych cienkich uszczelek. Powierzchnie stykające się powinny mieścić się w granicach ± .01mm. Tam gdzie uszczelnienie hermetyczne nie jest konieczne, Monex NF jest dostępny bez wypełniacza silikonowego.

Uszczelki Monex zapewniają szczelność elektromagnetyczną oraz środowiskową. Monex nie powinien być mocowany za pomocą kleju przewodzącego lub taśmy.

Jeżeli twoja aplikacja wymaga takiego uszczelnienia EMC ale nie masz pewności jaką uszczelkę zastosować, skontaktuj się z naszym działem technicznym.

Szczegóły produktu znajdują się w Uszczelki EMC z siatką

Zobacz również

Moduły termoelektryczne oraz moduły Peltiera
15.02.2021
Moduły termoelektryczne oraz moduły Peltiera
Zespoły lub komponenty elektryczne o dużej mocy zazwyczaj generują straty mocy, przekształcane w ciepło. W zależności od temperatury otoczenia, miejsca pracy i montażu podwyższona temperatura może prowadzić do nieprawidłowego działania lub nawet do cał...
Elastomery z drucikami
28.05.2021
Elastomery z drucikami
Silikony z zatopionymi drucikami są prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym z materiałów uszczelniających elektromagnetycznie. Wszystkie warianty zapewniają dobrą ochronę środowiskową i są regularnie stosowane tam, gdzie potrzebna jest długa żyw...
OSSI Connectors partnerem ARIZO
22.01.2019
OSSI Connectors partnerem ARIZO
Ossi Connectors AS jest wiodącym dostawcą w zakresie projektowania i produkcji produktów dla sektora elektronicznego, datacomowego, telekomunikacyjnego, medycznego i przemysłowego.Nasze bogate doświadczenie w projektowaniu standardowych i niesta...