Ochrona przed wilgocią dzięki powłoce parylenowej w elementach Peltiera

W celu uzyskania zwiększonej ochrony płytek drukowanych przed wpływami środowiska, stosowane powłoki lakiernicze na bazie żywic silikonowych lub epoksydowych są często niewystarczające lub okazują się problematyczne podczas stosowania. Alternatywą jest powlekanie parylenem, którego zaletą jest cienka, równomierna, jednorodna i wolna od wad powłoka ochronna, skutecznie chroniąca przed kurzem, brudem i wilgocią. To, co w przeszłości było możliwe tylko w przypadku płytek z obwodami drukowanymi, teraz jest dostępne w modułach peltiera produkowanych przez P&N Europe dla Twoich potrzeb.

Ochrona przed wilgocią dzięki powłoce parylenowej w elementach Peltiera

Ponieważ moduły peltiera mają wewnętrznie wbudowane prostokątne półprzewodniki(pary) które są bardzo wrażliwe na wilgoć, powłoka parylenowa jest szczególnie odpowiednia. Uszczelnienie silikonowe lub z żywicy epoksydowej na bocznych krawędziach które jest typowe dla elementów peltiera, również zapewnia ochronę, ale pomimo swojego efektu izolacyjnego stanowi mostek termiczny pomiędzy zimną i ciepłą stroną elementów peltiera. Porozmawiaj z nami o elementach peltiera z ochroną parylenową.

Jeżeli twoja aplikacja wymaga zastosowania takiego elementu ale nie masz pewności który wariant zastosować, skontaktuj się z naszym działem technicznym.

Szczegóły produktu znajdują się Moduły Peltiera, Moduły termoelektryczne

Zobacz również

Moduły termoelektryczne oraz elementy peltiera wykonane indywidualnie
15.11.2021
Moduły termoelektryczne oraz elementy peltiera wykonane indywidualnie
Zespoły lub komponenty elektryczne o dużej mocy, zazwyczaj generują straty przekształcane w ciepło. W zależności od temperatury otoczenia, miejsca pracy i montażu podwyższona temperatura może prowadzić do nieprawidłowego działania lub nawet do całkowit...
Wywiad z ARIZO w magazynie ELEKTRONIK
21.06.2021
Wywiad z ARIZO w magazynie ELEKTRONIK
Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania magazynu ELEKTRONIK, w którym wywiadu udzielili Józef Gródek oraz Mariusz Piękoś z firmy ARIZO. 
Technologia Peltiera na najwyższym poziomie
05.01.2022
Technologia Peltiera na najwyższym poziomie
P&N Europe dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania elementów peltiera w Europie. Główną częścią każdego rozwiązania chłodzącego jest jeden lub więcej elementów peltiera. W zależności od zastosowania, P&N Europe p...