Moduły Peltiera z materiałem termoprzewodzącym

Posiadanie niezawodnego i wydajnego interfejsu termicznego pomiędzy modułem Peltiera a innym nośnikiem (np. radiatorem) jest bardzo ważną kwestią. P&N Europe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta i w oferowanych Modułach Peltiera opcjonalnie istnieje opcja nadrukowania materiału termoprzewodzącego. Gdy temperatura wzrośnie powyżej przemiany fazowej nadrukowany materiał TIM topi się i całkowicie wyrównuje powierzchnię, szorstkie powierzchnie i drobne nierówności są usuwane co powoduje znacznie wyższą wydajność oraz niski opór cieplny. Zastosowanie takiego rozwiązania przyspiesza proces produkcji ponieważ można pominąć etap związany z aplikacją materiału TIM.

Moduły Peltiera z materiałem termoprzewodzącym

Jeżeli twoja aplikacja wymaga zastosowania takiego elementu ale nie masz pewności który wariant zastosować, skontaktuj się z naszym działem technicznym.

Szczegóły produktu znajdą Państwo w zakładce Moduły Peltiera

Zobacz również

Regulatory liniowe vs Regulatory przełączające, przetwornice DC-DC
04.01.2023
Regulatory liniowe vs Regulatory przełączające
Układy elektroniczne bardzo często wymagają wielu napięć do zasilania różnych obwodów wewnętrznych. Nieizolowane regulatory są typowym i prostym sposobem konwersji jednego napięcia na drugie. Regulatory generalnie dzielą się na dwie kateg...
EMCEMI partnerem ARIZO
11.03.2016
EMCEMI partnerem ARIZO
EMCEMI to firma której pracownicy posiadają długie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości i niezawodnych komponentów EMC i RFI, które są produkowane w naszej nowej fabryce w Essex w Wielkiej Brytanii. Produkujemy komponenty zgo...
Wywiad z ARIZO w magazynie ELEKTRONIK
21.06.2021
Wywiad z ARIZO w magazynie ELEKTRONIK
Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania magazynu ELEKTRONIK, w którym wywiadu udzielili Józef Gródek oraz Mariusz Piękoś z firmy ARIZO.