kilka słów o naszym partnerze

TBA Electro Conductive Products została założona jako firma produkcyjna w 1985 roku, choć jej historia sięga lat 20-tych XX wieku, kiedy to firma Turner & Newall, a pierwotnie firma Turner Brothers Asbestos, została założona w 1879 roku.
W 2003 r. TBA Electro Conductive Products została wyodrębniona jako samodzielna spółka, która obecnie funkcjonuję pod nazwą TBA Protective Solutions.

TBA Protective Solutions to silne przedsiębiorstwo skoncentrowane na zaspokojenie potrzeb najróżniejszych gałęzi przemysłu.

kilka słów o naszym partnerze

zastosowanie produktów firmy tba

Już w latach 80-tych pierwsze telefony komórkowe (Orbitel i Ericsson) zostały pokryte materiałem ochronnym firmy TBA. Po nich nastąpiło wiele kolejnych.

W znacznym stopniu TBA Protective Solutions zaangażowało się w przemysł lotniczy i kosmiczny. Przykładem może być dostawa kluczowych elementów ekranujących EMI dla Eurofightera firmy BAe. Uszczelki ekranujące w samolotach zostały zastosowane również wokół skrzynek, w których umieszczane są monitory wideo na tylnych siedzeniach.

Powłoki TBA stosowane są również w antenach satelitarnych czy w branży medycznej (body pads), a w najnowszej ofercie firmy znalazła się nowoczesna ochrona tożsamości Voyager Blue, którą można nosić w portfelu lub torebce.
Niedawno TBA wprowadziło na rynek jeden z pierwszych komercyjnie opłacalnych produktów wykorzystujących unikalne właściwości grafenu w postaci natryskiwanej, jako przezroczystej powłoki przewodzącej, która zabezpiecza sprzęt elektroniczny używany w środowiskach zagrożonych wybuchem ATEX.