kilka słów o naszym partnerze

Shieldex jest wiodącym producentem tekstyliów metalizowanych z zakładem produkcyjnym w Bremen, Niemcy. Shieldex stosuje prawdziwe metaliczne srebro, miedz, nikiel oraz cynę i komponuje te metale do tekstyliów przy użyciu unikalnego na skalę światową procesu chemicznego, który pozwala wykorzystać naturalne właściwości tych metali w formie tekstylnej i elastycznej. Klienci i partnerzy Shieldex dostarczają bodźców dla innowacji, a nasze wszechstronne rozwiązania i aplikacje oferują innowacyjne, tekstylne rozwiązania dla wyzwań dzisiejszego - i przyszłego - przemysłu.

kilka słów o naszym partnerze

Technologia shieldex

W naszych produktach stosujemy wyłącznie czyste srebro o czystości co najmniej 99,9%; nie stosujemy szkodliwego nano-srebra. W połączeniu z poliamidem tekstylia zyskują na wytrzymałości i elastyczności. Srebro jest miękkim i plastycznym materiałem i gwarantuje m.in. przewodnictwo elektryczne i cieplne. Połączenie tych składników nadaje metalizowanym tkaninom specjalne właściwości. Mają one działanie antybakteryjne, grzybobójcze, hamujące wydzielanie zapachów, przyjazne dla skóry, regulujące temperaturę, przewodzące, antystatyczne i ekranujące. W zależności od zawartości metalu i właściwości materiału, produkty te nadają się do różnych obszarów zastosowań. W ten sposób nasze produkty mogą być wykorzystywane w zastosowaniach technicznych, takich jak osłony EMC lub czujniki, ale także w zastosowaniach medycznych ze względu na ich właściwości antybakteryjne i przyjazne dla skóry.

Technologia shieldex

Innowacja poprzez zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój jest dla nas szczególnie ważny jako firmy stosującej chemiczne metody produkcji. Zaangażowanie w zrównoważony rozwój naszych technologii, systemów i operacji jest jedną z naszych podstawowych zasad. Nasze zaangażowanie wykracza poza regulacje i certyfikaty UE. Pomagamy chronić środowisko i ludzi poprzez procesy oszczędzające zasoby i przyjazne dla środowiska, środki ochronne dla naszych pracowników oraz koncentrację na zakupach regionalnych. W ciągu ostatnich dziesięcioleci podjęliśmy wiele inicjatyw i modernizacji w celu recyklingu przetworzonych materiałów. Na przykład srebro i surowy poliamid w naszych odpadach produkcyjnych są oddzielane od siebie i przetwarzane w taki sposób, że srebro może być ponownie wykorzystane w nowym procesie produkcyjnym.

Innowacja poprzez zrównoważony rozwój